Jste zde: Úvod » O nás

O nás

Firma Kamenictví Coufal působí oficiálně od roku 1992 vydáním živnostenského listu na obor činnosti – zpracování kamene. První zkušenosti v oboru jsem už před listopadem 1989 získával u Jaro Semeráka. Byla to první soukromá kamenická firma v Olomouci navazující na prvorepublikovou tradici svého otce. Hodnoty starého pána jsem přijal za své: úcta k zákazníkovi, slušné jednání a poctivá práce.

V roce 1991 jsem se osamostatnil a začal provozovnu budovat ve svém domě v Olomouci, Libušina 25. Ze skromných začátků, bez půjček a úvěrů, se vydělané peníze vracely zpět do stavebních úprav prostor a zařízení. V těchto prvních letech bylo vytvořeno čitelné a nezaměnitelné logo, které se v průběhu let stalo podpisem a nezaměnitelnou značkou. Po úmrtí p. Semeráka přešli brusič, písmák a odborník montáže do vznikající firmy a tak vznikl tým, který funguje dodnes.

Za těch 20 let se hodně změnilo: zvýšila se nabídka dovážených žulových materiálů, rozšířili jsme tvarování žulových prvků a barevné kombinace spolu s širokou nabídkou doplňků. Toto vše tvoří dobrý základ pro uspokojení představ zákazníka. Stroje tvářecí a manipulační technika otevřely cestu jak do pomníkové výroby, která tvoří základ produkce, tak do oblasti stavební. Již dobrých 10 let je znát, že stavební veřejnost znovu objevuje přírodní kámen a jeho obliba v interiéru i exteriéru stoupá.

Závěrem, nebo to, co by nemělo zůstat nevysloveno

Za podstatnou složku mé práce považuji prvotní jednání a uvažování nad podobou rodící se zakázky spolu se zákazníkem. Zjištění jeho představ a požadavků a hledání optimálního řešení jak technického, funkčního tak estetického. Vyjádřit tvarem, barevnou kombinací, rozvržením písma a doplňků příjemný estetický vjem. Je podstatné, aby budoucí zákazník vnímal, že mám stejný zájem na dobrém výsledku jako on.

Často je potřeba příchozího nejprve nasměrovat na správu hřbitovů, příslušný obecní úřad, hrobníka – spolehlivé a prověřené lidi, bez jejichž služby se v daný okamžik neobejde. U pomníkových zakázek je nezbytné s maximální citlivostí a osobní účastí, posloužit truchlící rodině. provést ji zajištěním místa, přes návrh, výrobu a instalaci na místě.

Pomníky nejde vyrábět a prodávat jako jiné zboží. Každý je originál na jehož podobě se klient aktivně podílí. Proto jeho návrh a výpočet ceny je vždy individuální, podle druhu a množství žuly, použitých doplňků, množství písma a dalších vstupů, které mají vliv na konečnou podobu ceny.

Po této fázi teprve přichází realizační tým. Řeže a leští se žulové prvky, seká se písmo a pomník se osadí na místo zákazníka. To co začalo uvažováním na začátku, má teď po měsíci až dvou konečnou podobu.

Mojmír Coufal

Novinky

Nové www stránky

1.5.2012 | Dnešním dnem jsme spustili internetovou prezentaci.

Zobrazit všechny novinkyCopyright © 2023 Kamenictví Olomouc – Mojmír Coufal | Cookies | Tepelná čerpadla Brno | Klimatizace Brno
Hodnocení stromů

Tvorba www stránek Olomouc